Klimatyzacja Grudziądz

Montaż Klimatyzacji w Grudziądzu

Klimatyzacja Grudziądz

Oprócz chłodzenia i grzania klimatyzatory przez zastosowanie filtrów oczyszczają i poprawiają jakość powietrza. Dzięki zastosowaniu klimatyzacji komfort twojego życia na pewno się poprawi.

Klimatyzatory z montażem - Grudziądz

Temat ocieplenia klimatu w Polsce oraz na świecie nie jest nam obcy. Żar leje się z nieba, wiele mieszkań i domów, szczególnie tych w nowym budownictwie robi się nieznośna do wytrzymania. Słyszeliśmy historie o mieszkaniach na poddaszu, w których temperatura dochodziła do 50 stopni Celsjusza w czasie upalnych dni. Na szczęście mamy rozwiązanie na ten palący problem. Jest nim klimatyzacja. Nasza firma zajmuje się montażem, serwisem oraz naprawą klimatyzacji w Grudziądzu, oraz na terenie całego kraju. Klimatyzacja Grudziądz to zespół najlepszych fachowców z dziedziny klimatyzacji. Nasi instalatorzy są przeszkoleni i doskonale znają się na swoim fachu. Wybierając nas, wybieracie gwarancję najlepszych usług.
Super Jonizator iAIR
Filtr z aktywnym węglem i witaminą C
Filtr antybakteryjny HEPA iAIR
Filtr jonizujący
Klimatyzacja Grudziądz

Klimatyzacja — split i multisplit co to oznacza?

Jeśli zainteresuje nas temat klimatyzacji, chcemy zainstalować ją w naszym domu bądź firmie, często spotykamy się z pojęciami klimatyzacji typu split oraz multi split. Te hasła, choć początkowo mogą brzmieć dość enigmatycznie, nie oznaczają niczego tajemniczego.
  • Klimatyzacja typu split to nic innego jak klimatyzatory najczęściej spotykane w firmach i domach. Składają się one z jednostki wewnętrznej — urządzenia, którym sterujemy, wybierając temperaturę oraz siłę nawiewu, oraz z jednostki zewnętrznej, czyli urządzenia montowanego na zewnątrz budynku, w którym zachodzi cały proces chłodniczy. 
  • Klimatyzacja typu multisplit wygląda prawie tak samo. Również składa się z jednostki zewnętrznej — często montowanej na dachu — oraz wielu jednostek zewnętrznych. Oznacza to, że Jedno urządzenie chłodnicze możemy rozdzielić na kilka klimatyzatorów — jednostek wewnętrznych — w środku budynku.
Instalacja Klimatyzacji w Grudziądzu
Klimatyzacja Grudziądz

Jaki klimatyzator wybrać?

Wybór klimatyzatora to nieproste zadanie, dlatego powinniśmy oddać się w ręce specjalistów. Na samym początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które są niezwykle istotne przy wyborze odpowiedniej jednostki i mocy klimatyzacji. Te pytania brzmią następująco:

  • jaka powierzchnia będzie klimatyzowana — na tej podstawie dobieramy jednostkę wewnętrzną i jej moc. Klimatyzator o niedużej mocy może nieodpowiednio chłodzić większe pomieszczenia. Klimatyzacja działa w taki sposób, że wyrównuje temperaturę do żądanej ilości stopni Celsjusza. Jeśli nie będzie odpowiednio wydajna, jej silnik będzie chodził cały czas, zużywając większą ilość prądu. 
  • ile pomieszczeń chcemy klimatyzować — od tego zależy wybór jednostki split lub multisplit. 
  • czy klimatyzacja będzie używana także do dogrzewania pomieszczeń — funkcja grzania jest funkcją dodatkową, niedostępną we wszystkich urządzeniach, dlatego już na etapie planowania powinniśmy pomyśleć o tym, czy chcemy, by nasz klimatyzator miał taką funkcję. 
  • Dodatkowe funkcje i filtry — jeśli mamy w domu alergika, zwierzęta, gotujemy dużo — warto zainteresować się specjalnymi filtrami, które sprawią, iż powietrze w pomieszczeniu będzie lepszej jakości
  • i w końcu estetyka i wielkość urządzenia — jednostki wewnętrzne są różne i możemy dopasować je do designu naszego wnętrza
Klimatyzacja Grudziądz

Klimatyzacja Grudziądz — kompleksowe usługi w zakresie klimatyzacji

W naszym zespole znajdziecie Państwo najlepszych specjalistów w zakresie montażu, serwisu oraz naprawy klimatyzacji. Oferujemy odgrzybianie klimatyzacji. Wykonujemy również audyt, tak by dobrać urządzenie idealne do Waszego domu, lub firmy. Nasze usługi są kompleksowe i profesjonalne. Jesteśmy liderem na rynku klimatyzacji w Grudziądzu oraz wielu innych miastach m.in. Toruniu, Włocławku czy Bydgoszczy. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta pod numerem telefonu +48 668 237 022. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.
Instalacja Klimatyzacji w Grudziądz

Najczęściej zadawane pytania o Klimatyzatorach

Wszystko zależy od mocy klimatyzatora, jednak nie są to tak duże liczby, jak kiedyś. dla przykładowego klimatyzatora o mocy chłodniczej 3,5 kW pobór prądu wynosi ok. 1,1 kW.
Jeśli chcemy ochładzać więcej niż jedno pomieszczenie, powinniśmy zainwestować w urządzenie typu multisplit. Jedno urządzenie nie wystarczy.
Dzisiejsze jednostki zewnętrzne emitują hałas na poziomie 40 dB(A). To hałas podobny do dźwięku, który wydaje lodówka w naszej kuchni.
Montaż klimatyzacji w kamienicy powinniśmy uzgodnić z konserwatorem zabytków
Nie ma przeciwwskazań, by spać przy klimatyzacji. Ponadto klimatyzacja podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu, szczególnie przy użyciu odpowiednich filtrów.
Klimatyzacja
Montaż i Instalacja Klimatyzacji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Scroll to Top