Pompy ciepła Toruń

Pompy ciepła Toruń

Pompy ciepła Toruń

Oferta pompy ciepła w Toruniu

Oferujemy sprzedaż, montaż oraz doradztwo w zakresie pomp ciepła na terenie Torunia i okolic. Pompy ciepła są alternatywnym źródłem ciepła, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w sezonie grzewczym, ale także poza nim. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły.

Dlaczego warto?

Wielu klientów zastanawia się, czy pompa ciepła w Toruniu to odpowiedni wybór oraz, czy powinni inwestować w rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła. Ogrzewanie budynków za pomocą pompy ciepła jest ekonomiczne oraz ekologiczne. Dzięki technologii grzewczej, jaką oferują pompy ciepła, możemy zrezygnować z ogrzewania węglem, a więc dbamy również o czyste powietrze w naszym mieście.
Jednym z argumentów, który przemawia za tym, by zainteresowała nas oferta pompy ciepła, jest szalejąca inflacja i ceny nieodnawialnych źródeł ciepła. Pompy ciepła Toruń to inwestycja na lata.
Pompy ciepła w Toruniu

Jak prawidłowo dobrać pompę?

Wybierając pompę ciepła, powinniśmy najpierw poznać jakie rodzaje pomp ciepła będą odpowiednie dla naszej nieruchomości. Warto z tym pytaniem skierować się do naszego biura obsługi klienta, aby nasi specjaliści mogli dobrać urządzenie najbardziej odpowiednie do Waszego domu, a przedstawiona oferta pompy ciepła odpowiadała Państwa oczekiwaniom.
Toruń pompy ciepła oferują swoim klientom powietrzne pompy ciepła — wykorzystujące powietrze do ogrzewania budynku. Mogą przekazywać energię np. do wody użytkowej, ale także grzejników, ogrzewania podłogowego, czy ogrzewania powietrza.
Pompy ciepła Toruń
Pompy ciepła Toruń
Powietrzne Pompy Ciepła

Warunki konieczne do prawidłowego dobrania urządzenia do budynku:

Dobór pompy ciepła powinien być przeprowadzony przez profesjonalistę, a oferta pompy ciepła dopasowana do budynku, który ma ogrzewać. Źle dobrana pompa ciepła może nie dać sobie rady przy dużych mrozach. Na wybór odpowiedniego urządzenia wpływa wiele czynników. Powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj budynku, który będziemy pompą ciepła ogrzewać, a także ilość i wielkość okien.
Pompa ciepła w Toruniu

Rodzaje powietrznych pomp ciepła

Popularność powietrznych pomp ciepła nie bez przyczyny jest tak duża. Często dostajemy od naszych klientów pytanie: Jak działają powietrzne pompy ciepła? Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują one zasoby ciepła zawarte w powietrzu i za pomocą pompy ciepła przekazują ją do instalacji cieplnej.
Powietrzna pompa ciepła może ogrzewać powietrze lub wodę. Na rynku obecne są dwa typy systemów:

  • Pompa ciepła MONOBLOK składa się z jednego modułu na zewnątrz budynku
  • Pompa ciepła SPLIT składa się z dwóch modułów zewnętrznego i wewnętrznego 

Naszym klientom polecamy powietrzne pompy ciepła, ze względu na swoją wszechstronność, cenę oraz możliwość montażu nawet w starym budownictwie. Powietrzne pompy ciepła dają nam więcej możliwości. 

Pompa ciepła Toruń

Pompy ciepła – czy warto?

Toruń pompy ciepła to urządzenia, które doskonale radzą sobie w jako główne źródła ciepła w sezonie grzewczym. Można je stosować nawet przy dużych mrozach, a zakres ich działania wynosi od -28`C do 45`C. Jest to ekologiczne źródło ciepła wykorzystujące zasoby ciepła zawarte w ziemi lub powietrzu. Będąc posiadaczem pompy ciepła, nie musimy się również przejmować zakupem węgla czy drewna oraz pomagamy dbać o czyste powietrze. Urządzenie, jakim jest pompa ciepła, zużywa niewiele prądu w stosunku do ciepła, które oddaje. Zakup pompy ciepła to najlepsza inwestycja!

Najczęściej zadawane pytania o pompach ciepła

Działanie pomp ciepła jest uzależnione od rodzaju pompy i wybranego urządzenia, idea jest jednak wspólna. Pompy ciepła wykorzystują energię pozyskaną ze środowiska naturalnego. Przetwarzają ją dzięki dostarczanej z zewnątrz energii mechanicznej i dostarczają do instalacji grzewczej.
Porównując ceny innych metod ogrzewania budynków pompy ciepła, są na ten moment najbardziej ekonomicznym wyborem. Do swojego działania potrzebuje jedynie prądu, którego zużycie jest stosunkowo niewielkie.
Pompy ciepła w porównaniu do ogrzewania węglem czy ekogroszkiem nie emitują do środowiska żadnych zanieczyszczeń. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie a koszt ogrzewania 100m2 domu za pomocą pompy ciepła nie powinien przekraczać 3000 zł rocznie.
Serwis techniczny powinniśmy wykonywać raz w roku przed sezonem grzewczym.
Wszystkie koszta uzależnione są od rodzaju wybranej pompy, wielkości budynku i innych czynników. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Przygotujemy dla Państwa atrakcyjną ofertę.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Scroll to Top