Pompy ciepła Bydgoszcz

Pompy ciepła Bydgoszcz

Pompy ciepła Bydgoszcz

Oferta pompy ciepła w Kwidzynie

Pompa ciepła jest urządzeniem zaprojektowanym w taki sposób, by pozyskiwało ciepło z naturalnych źródeł. Zasada jej działania jest podobna do działania lodówki. Lodówka jednak wydmuchuje ciepłe powietrze na zewnątrz, pompa ciepła dostarcza ciepło do wewnątrz. Nasza firma oferuje montaż pompy ciepła w Bydgoszczy i okolicach.

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła w Bydgoszczy?

Instalacja pompy ciepła to krok w przyszłość. Jej działanie możemy połączyć z panelami słonecznymi, które pozyskują energię słoneczną. W takim duecie pompa ciepła najbardziej ekologiczną metodą pozyskiwania energii cieplnej. Pompę ciepła można wykorzystywać do zaopatrywania domów, firm i obiektów użytkowych w energię cieplną, ale także do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.
Pompy ciepła w Bydgoszczy

Jak działa pompa ciepła

Jej mechanizm jest dość prosty i znany od lat. W podobny sposób działa lodówka, tyle że w pompie energia została przekierowana do ogrzewania wody użytkowej, grzejników bądź ogrzewania podłogowego. Nie jest to więc nieznana i nieprzetestowana nowinka technologiczna, której nie powinniśmy ufać. Wręcz przeciwnie. Pompy ciepła to najbardziej stabilna i najbezpieczniejsza metoda grzewcza dzisiejszych czasów.
Pompy ciepła Bydgoszcz
Pompy ciepła Bydgoszcz
Powietrzne Pompy Ciepła

Powietrzne pompy ciepła Bydgoszcz

Powietrzne pompy ciepła są najczęściej wykorzystywanymi pompami. Wynika to prostego mechanizmu ich działania oraz z możliwości montażu pompy ciepła w starym budownictwie. Czerpią one energię cieplną z powietrza i przekazują ją do instalacji grzewczej. Najczęściej stosowanymi powietrznymi pompami ciepła są pompy typu powietrze — woda.
Pompy ciepła w Bydgoszczy

Pompy ciepła split i monoblok

Powietrzne pompy ciepła dzielą się na pompy typu monoblok i split. 

  • Pompy monoblok — posiadają jedną jednostkę wewnętrzną, w której znajduje się cały układ chłodniczy. 

Pompy split — posiadają jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Jednostka zewnętrzna odpowiada za pozyskiwanie energii z powietrza, natomiast jednostka wewnętrzna zajmuje się przekazywaniem energii do instalacji grzewczej.

Pompa ciepła Bydgoszcz

Pompy ciepła Bydgoszcz ceny — czy to droga inwestycja?

Nasi eksperci są doświadczonymi instalatorami pomp ciepła, dlatego możemy Was zapewnić, że instalacja pompy ciepła będzie najlepszą inwestycją w przyszłość Waszego domu czy firmy. Montaż pompy ciepła początkowo może wydawać się dość drogi, jednak obiecujemy najlepszy stosunek ceny do jakości. Zajmujemy się montażem, serwisem i naprawą pomp ciepła od 2007 roku — możemy śmiało stwierdzić, iż znamy się na swoim fachu.

Najczęściej zadawane pytania o pompach ciepła

Montaż pompy ciepła trwa zazwyczaj od 2 do 3 dni
Pompą ciepła możemy sterować z aplikacji, działa praktycznie sama i nie potrzebuje naszej uwagi.
Pompa ciepła powinna mieć funkcję ogrzewania wody użytkowej. Standardowe pompy ciepła służą do ogrzewania budynków.
Jak najbardziej. Dobrze dobrana pompa ciepła bez problemu powinna zapewnić ciepło w całym domu.
Przed wybraniem firmy montującej pompy ciepła powinniśmy sprawdzić, czy instalatorzy mają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty. Wszyscy nasi instalatorzy są odpowiednio przeszkoleni.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Scroll to Top